KİLOLULAR DA ZÜMRÜT TAŞI İLE DAHA MUTLU DAHA HUZURLU HİSSEDECEK.

Kilolu isek bu mutlu ve huzurlu hissetmemize engel mi?  Tabii ki HAYIR !!!

Ruhsal dengemizi ve daha fazla huzuru yakalamak için değerli taşlardan da destek alabileceğimizi biliyor muydunuz ? Aşağıda faydalarından bahsedeceğimiz değerli taşları vücudunuza temas edecek şekilde taşıdığınızda nasıl faydası dokunacağına siz de inanamayacaksınız.

BERİL; kelime anlamı huzur ve mutluluk olan bu taş, aslında zümrüt ailesinin genel adıdır.

Bu ailedeki yeşil renkli beriller zümrüt ki en pahalı taşlar arasındadır, mavi beriller aquamarine yani gök zümrüt, pembe renkli beriller Morganit, sarı renkli beriller Heliador yani altın zümrüt, renksiz olan beriller Goşanit ve son olarak da en nadir bulunan ve en pahalı taşlardan olan kırmızı beriller yani Biksbit dir.

Parlak ve saf olan bu değerli taşların tarihler boyunca arındırıcı ve şans getirici olduğuna inanılmış ve gizemli taşlar oldukları kabul edilmiştir. Yüzyıllardır kadınların olmazsa olmazıdırlar.

Sertliklerine rağmen çok gevrektirler ve bu nedenle elle kesilirler. Hatta zümrüte özel bir tabla kesim ya da zümrütkesim denen özel bir kesim uygulanmaktadır.

Mayıs doğumlu kişilerin zümrüt takması çok iyidir çünkü şifa gücü Mayıs doğumlu kişilerde şaşırtıcı biçimde gerçekleşir.

M.Ö. Mısır’da zümrüt madenleri olduğu ve Kleopatra’ nın sürekli olarak zümrüt taktığı bilinmektedir.

Dünyada en güzel en saf zümrütler Kolombiya’dan çıkarılmaktadır ve oldukça da pahalıdırlar. Brezilya zümrütleri açık yeşil, Afrika kökenli zümrütler ise koyu renklidir.

Tarihler boyunca İnkalar ve Azteklerden başlayıp pek çok medeniyetin dini ayinlerinde de zümrüt kullanılmıştır.

Bu taşın gizemi ise; üzerinde zümrüt taşıyan birinin kötülük yaptığında taşın renginin giderek matlaşması, çatlaması ve en nihayet parçalanmasından kaynaklanmaktadır.

Bu muhteşem taşın fazla işlem görmemiş olanlarının 1 karatı yani keçiboynuzu çekirdeği kadarı 3500 $ dan başlamaktadır.

İslam dininde de zümrüt büyük önem taşır. Peygamber Efendimizin pelerininin tam zümrüt yeşili olduğu bilinirken islamda yeşil renk kutsal sayılmaktadır. Ayrıca pek çok dünya lideri de zümrüt yüzük takmaktadır.

Ruhani şifa yanında zümrüt taşı; sara, şizofreni gibi hastalıklara da iyi geldiği şifa verdiği bilinmektedir. Sakinleştirme gücü vardır, duyguları ve beyni arındırır, kötü düşünceleri uzaklaştırır, mutluluk verir.

Evet kilolu dostlar. Zümrüt şifa taşı olduğu kadar da AŞK ve ŞANS TAŞI olarak bilinir. Siz siz olun mutlaka bir zümrüt yüzük, küpe ya da bilezik edinin ve teninize değecek şekilde taşıyın.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s