HER KADIN GÜZELDİR YETER Kİ ÖZGÜVENİ OLSUN, BAKIMLI OLSUN…

Her kadın güzeldir. Yeter ki kendisiyle barışık olup özgüvenini asla yitirmesin…

Tabii ki sağlığımız için doğru beslenmeyi hayatımızın bir parçası haline getirerek istersek fazla kilolarımızdan da yavaş yavaş kurtulabiliriz. Ama bu süreçte giysilerimiz, ayakkabılarımız, kullandığımız takı ve aksesuarlar, hatta seçtiğimiz renkler bile son derece önemlidir. Doğru seçimlerle daha şık ve zarif olabiliriz. Yeter ki biraz dikkat edelim.

10.jpg

Mesela; üst bedenimiz iri ise hafifçe bele oturan, mutlaka V yakalı, dökümlü kumaştan bir bluz ve onun altına kalça kısmı vücuda oturan alt tarafa doğru hafif genişleyen diz hizasında bir etek ile daha zarif görünebiliriz.

Basenlerimiz genişse bol kesimli, dökümlü kumaşlardan renkli bir bluz ve tunik giyebilir ve düz kesim çok bol ya da çok dar olmayan koyu renk bir pantolonla da kombinleyebiliriz. Siyah pantolonlar hepimizin bildiği gibi bacakları ince gösterir. Bu nedenle iri kalçalar ve geniş basenler için bu kombinde spor giyim tercih edenler için dar kotlar idealdir. Tayt tercih edilmemelidir.

8.jpg

Hafif bele oturan ve baseni kapatan blazer ceket ve yelekler de sizi çok ince ve şık gösterecektir.

Gelelim bu giysileri bütünleyecek aksesuar ve takılara.

İri göğüslü ve üst bedeni daha kalın olan kadınlar, göğüslerin çizgisine kadar inen uzun inci kolyelerle tüm dikkati o bölgeye toplayarak daha seksi görünebilirler. V yaka giysiler ve göğüsleri hafifçe örtecek iri takılar her zaman tercih sebebi olmalıdır.

7.jpg

Boynu uzun olmayan kadınlar asla tasma kolye tercih etmemeli, uzun Channel tarzı aksesuarlara yönelmelidir.

Aynı anda hem gösterişli bir kolye, hem küpe hem de yüzük kullanılmamalıdır. Bunun yerine tek bir bölgeyi ön planda tutup dikkati o bölgeye çeken mücevherler ya da takılar seçilmelidir.

iri yüzük 1.jpg

Bakımlı ellerde taşınacak yüzükler, ellerin irilik ya da ufaklığına orantılanarak uyumlu olmalıdır. Küçük bir elde avuç büyüklüğünde bir yüzük, dikkatleri negatif yönde çekecektir.

İri yapılı kadınlar ince kolye ya da bileklikler üzerlerinde fazla görünmeyip hatta vücudu daha da iri göstereceğinden, büyük taşlı aksesuarlar kullanmalıdır.

Yuvarlak hatlı ve dolgun yüzlü kadınlar iri ve gösterişli küpeleri çok iyi taşırlar.

5

Uzun saçlı kadınların uzun, taşlı ya da iri halka küpeler, kısa saçlıların ise kulak memesi hizasında daha küçük küpeler takması idealdir.

Sağlıklı olmak şartı ile her halimizle güzel ve değerli birer mücevher olduğumuzu da asla unutmayalım. Güzel giyinelim, takıp takıştıralım, makyajımızı eksik etmeyelim, kendimize her zaman bakalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s